הון, שלטון, סביבה

27/08/2021

שיחה וסרט בשישי בבוקר בסינמטק תל אביב.🎓🍿
אדם טבע ודין והתנועה לאיכות השלטון שמחים להזמין אתכם לבלות איתנו את בוקר שישי, ה-27.8.21.
בתכנית: הקרנת הסרט 'פרשת המים' המגולל את סיפורה של חברת כימיקלים גדולה אשר זיהמה במשך שנים את מי השתייה באזור וירג'יניה ופגעה בציבור תוך כדי הסתרה ושקרים.

בשיחה המקדימה לסרט ידברו עמית ברכה מנכ"ל אדם טבע ודין ועו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון על כך שגם היום בישראל אנחנו נאבקים יום יום בחברות ענק מזהמות. זהו מאבק סיזיפי וארוך שנים שכולל לא פעם גם מאבק במדינה, שמאפשרת בעיניים פקוחות פגיעה בבריאות הציבור והסביבה ולא מגנה על אזרחיה.🌍

מאמרים קשורים

פרויקט ראשון מסוגו להעלאת חוסן המים העירוני

אדם טבע ודין לוקח חלק בפרוייקט השבת מי הנגר של עיריית רמת גן. הארגון מקדם ביחד עם העירייה גיבוש מדיניות מתמרצת לניהול מי הנגר ומניעת הצפות, כחלק מההיערכות העירונית למשבר האקלים. איגום מי גשמים והשבתם למאגר מי התהום יכול לסייע להפחית את תלות משק המים בהתפלה, ולתרום לחוסן המים והאקלים של ישראל.

למאמר המלא

התנגדות לבניית מלונות בחוף לידו באשדוד

למרות התחזיות הצופות את עליית פני הים, למרות שטח החוף המצומצם המוקצה לציבור בחופי ישראל, למרות חוק החופים שאמור להגן על החופים שלנו מפני פיתוח חסר אחריות – עיריית אשדוד מקדמת בנייה של שני מלונות במרחק של כ-60 מטרים מקו המים בחוף לידו. אדם טבע ודין הגיש התנגדות לתוכנית להגדלת המלונות.

למאמר המלא