אדם טבע ודין משיק פודקאסט חדש

עורכי הדין של הסביבה מדברים על חקיקה בישראל, משבר האקלים, ומה שביניהם.

אנחנו נרגשים ונרגשות להציג את הפודקאסט החדש שלנו: אקלים פוליטי – עורכי הדין של הסביבה מדברים על חקיקה בישראל, משבר האקלים ומה שבניהם.

לפרק הראשון אירחנו את ח"כ אלון טל, שעות ספורות לפני שנודע לחבר הכנסת מהמחנה הממלכתי שהוא לא יהיה בכנסת הבאה, כי ראש המפלגה שלו, בני גנץ, הדיח אותו למקום ה-24 הוא הגיע לפודקאסט הראשון של אדם טבע ודין וסיפר על פעילותו בכנסת למען הבריאות והסביבה.

הפודקאסט של אדם טבע ודין יעסוק בהשלכות החמורות של משבר האקלים על ישראל. בניגוד למה שסיפרו לנו, זה לא נכון שישראל היא מדינה קטנה שלא תורמת למשבר הגלובלי. ישראל היא מדינה מזהמת שסובלת ממשבר סביבתי חמור  והשלכות משבר האקלים צפויות להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו. אנחנו פה כדי לספר לכם מה אנחנו עושים ואיך אנחנו פועלים מול רשויות מקומיות, חברי כנסת, שרים וממשלות במטרה לקדם חוק אקלים מתקדם ולהביא לשינוי אמיתי וליישר קו עם המדינות המתקדמות בעולם.

ניתן להאזין לפודקאסט בספוטיפיי, אפל פודקאסטים, ובקרוב בכל פלטפורמות ההאזנה, וכן לצפות בו בערוץ היוטיוב שלנו.

מאמרים קשורים

אנרגיה סולארית – חשיבות וחסמים

שינוי האקלים מחייב לעבור ממקורות אנרגיה מתכלים ומזהמים למקורות של אנרגיה מתחדשת. עם זאת, לא היה עד כה מעבר משמעותי לאנרגיה מתחדשת כמקור האנרגיה העיקרי בתמהיל הדלקים הישראלי. בנייר העמדה שהוצאנו, סקרנו את החסמים העומדים בפני מימוש פרוייקטים של אנרגיה סולארית בהיקף משמעותי.

למאמר המלא

אקלים ומשפט – סקירת משפט וחקיקת אקלים

בשנים האחרונות ארצות הברית ואירופה עיגנו שינויים רגולטוריים משמעותיים, אשר מעידים על הפנמת הדחיפות בטיפול משבר האקלים. לצד זאת, ברחבי העולם תביעות אקלים שהוגשו לבתי המשפט הפכו לרכיב משמעותי במאבק במשבר האקלים וקו הגנה אחרון של הציבור להבטחת הגנה ומחויבות מטעם השלטונות. בישראל, נושא האקלים מוסדר תחת החלטות ממשלה, אשר אינן מיושמות ואינן אכיפות. מעמדן הנורמטיבי הנמוך לא משאיר ספק גם הוא, כי קיים צורך ממשי ודחוף בחקיקת אקלים בישראל.

למאמר המלא