אדם טבע ודין משיק פודקאסט חדש

עורכי הדין של הסביבה מדברים על חקיקה בישראל, משבר האקלים, ומה שביניהם.

אנחנו נרגשים ונרגשות להציג את הפודקאסט החדש שלנו: אקלים פוליטי – עורכי הדין של הסביבה מדברים על חקיקה בישראל, משבר האקלים ומה שבניהם.

לפרק הראשון אירחנו את ח"כ אלון טל, שעות ספורות לפני שנודע לחבר הכנסת מהמחנה הממלכתי שהוא לא יהיה בכנסת הבאה, כי ראש המפלגה שלו, בני גנץ, הדיח אותו למקום ה-24 הוא הגיע לפודקאסט הראשון של אדם טבע ודין וסיפר על פעילותו בכנסת למען הבריאות והסביבה.

הפודקאסט של אדם טבע ודין יעסוק בהשלכות החמורות של משבר האקלים על ישראל. בניגוד למה שסיפרו לנו, זה לא נכון שישראל היא מדינה קטנה שלא תורמת למשבר הגלובלי. ישראל היא מדינה מזהמת שסובלת ממשבר סביבתי חמור  והשלכות משבר האקלים צפויות להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו. אנחנו פה כדי לספר לכם מה אנחנו עושים ואיך אנחנו פועלים מול רשויות מקומיות, חברי כנסת, שרים וממשלות במטרה לקדם חוק אקלים מתקדם ולהביא לשינוי אמיתי וליישר קו עם המדינות המתקדמות בעולם.

ניתן להאזין לפודקאסט בספוטיפיי, אפל פודקאסטים, ובקרוב בכל פלטפורמות ההאזנה, וכן לצפות בו בערוץ היוטיוב שלנו.

מאמרים קשורים

פרויקט ראשון מסוגו להעלאת חוסן המים העירוני

אדם טבע ודין לוקח חלק בפרוייקט השבת מי הנגר של עיריית רמת גן. הארגון מקדם ביחד עם העירייה גיבוש מדיניות מתמרצת לניהול מי הנגר ומניעת הצפות, כחלק מההיערכות העירונית למשבר האקלים. איגום מי גשמים והשבתם למאגר מי התהום יכול לסייע להפחית את תלות משק המים בהתפלה, ולתרום לחוסן המים והאקלים של ישראל.

למאמר המלא

צדק אקלימי

השאיפה לצדק אקלימי, מחייבת אותנו להיערך למשבר האקלים ולבנות תוכניות הערכות עתידיות כהזדמנות לצמצום נזקי המשבר ובד בבד יצירת הסתגלות וחוסן אקלימי לאוכלוסיות המוחלשות בעת המשבר.

למאמר המלא

חוק האקלים שלנו הונח בכנסת

החוק הינו קריטי לעיגון יעדי הפחתת פליטות גזי החממה ויאפשר לנו לוודא יישום של החוק באמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו – לרבות עתירות לבג"ץ במקרה שהממשלה אינה עומדת במחויבויותיה.

למאמר המלא