לוגו אדם טבע ודין

מועצה מקומית תל מונד חתמה על אמנת הפחתת הדברה במרחב העירוני

השבוע מועצה מקומית תל מונד התחייבה להוביל גינון בר קיימא בשטחה וחתמה על אמנת אדם טבע ודין להפחתת ההדברה במרחב העירוני.

נוכח היעדר האסדרה הממשלתית בתחום ההדברה במרחב העירוני, אדם, טבע ודין פועל בשנים האחרונות להגברת המודעות והירתמותן של רשויות מקומיות להפחתת השימוש בקוטלי עשבים רעילים.
כיום המרחב העירוני, קרי הגינות הציבוריות, הרחובות והפארקים, מרוססים ללא ידיעת הציבור וללא מחשבה על בריאותו, בחומרי הדברה לקטילת עשבים. תושבים מודאגים שניסו לפנות למשרדי הממשלה כבר הבינו שתחום ההדברה יתום מאב ואם (הסמכויות מפוזרות בין המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות ומשרד הבריאות), שאין הכשרה למרססים, שאין מגבלה על כמות ומיקום הריסוס וברוב המקרים אין אפילו הכרח ליידע את התושבים.

לאור הדאגה הגוברת, אנחנו מובילים בשיתוף עם רשויות חלוצות מהלך שמטרתו להגן על בריאות הציבור ולהפסיק את השימוש המופרז בקוטלי עשבים. רשויות אלו מתקדמות לעבר גינון בר קיימא שמאפשר סביבה נקייה, בטוחה ובריאה. השבוע, מועצה מקומית תל מונד התחייבה להוביל גינון בר קיימא בשטחה וחתמה על אמנת אדם טבע ודין להפחתת ההדברה במרחב העירוני. האמנה מגדירה את הצעדים ההדרגתיים שעל הרשויות החתומות לנקוט להפחתת ריסוסים ומעבר לגינון בר קיימא. חתמו כבר על האמנה שלנו שלוש רשויות נוספות – כפר סבא, חולון ופתח תקווה.

מעמד החתימה התקיים בנוכחות ראש המועצה לין קפלן, עו"ד עמית ברכה מנכ"ל אדם טבע ודין, איילה רבין יו"ר ועדת איכות הסביבה במועצה, מנכ"לית המועצה תהילה מימון, ברנדט באור מנהלת חוסן אקלימי באדם טבע ודין וצוות המועצה.

מעמד החתימה על אמנת אדם טבע ודין להפחתת הדברה במרחב העירוני במועצה מקומית תל מונד
האמנה מגדירה את הצעדים ההדרגתיים שעל הרשויות החתומות לנקוט להפחתת ריסוסים ומעבר לגינון בר קיימא. חתמו כבר על האמנה שלנו שלוש רשויות נוספות – כפר סבא, חולון ופתח תקווה.

מאמרים קשורים

כלי עבודה כבדים בעבודות בינוי בקרבת חוף הים

חוק התשתיות הלאומיות יפגע באינטרס הציבורי והסביבתי

מטרתה של הצעת חוק לקידום תשתיות לאומיות הינה התייעלות רגולטורית, אך היא למעשה מדרדרת את ישראל אחורה בכל הנוגע לשמירה על האינטרס הציבורי, על בריאות הציבור ועל הסביבה. אנו משתתפים בדיוני ועדות הכנסת בנוגע להצעת חוק זו, המקודמת כחלק מחוק ההסדרים, ומשמיעים את קולם של הציבור והסביבה

למאמר המלא