לוגו אדם טבע ודין

צדק סביבתי הוא צדק חברתי

צדק סביבתי הוא צדק חברתי. שנים פועל אדם טבע ודין לצמצום הפערים הסביבתיים בין חלקי החברה השונים, לשיוויון סביבתי ולהכרה בזכות לסביבה ראויה כחלק מזכויות האדם הבסיסיות.


דווקא בימים אלו של תבערה ומדון, חשוב שנזכור, יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, את המאבקים המשותפים למען אוויר נקי, מים נקיים והגנה על משאבי הטבע שלנו. דווקא בימים אלו חשוב שנזכור כיצד השגנו יחד הישגים אדירים, למען קיום תשתיות חיים נאותות בנגב ובגליל, במרכז ובפריפריה, ובקרב קבוצות אוכלוסייה מוחלשות בנות כל הדתות.


אכן, הסביבה מזמנת לנו סכנות, מריבות ואי צדק סביבתי וחלוקתי. אך היא מזמנת גם אפשרות להסכמות ולבניית גשר של צדק ושיוויון, בין כלל חלקי האוכלוסייה.


עם שוך ארועי הדמים, נחזור להתייצב כולנו יחד, בני כל הדתות והלאום החולקים את אותה הארץ, אל מול אותם איומים משותפים- נזקי האקלים, הבריאות והסביבה השייכת לכולנו.


בואו נזכור את המשותף והמאחד, בכדי שנוכל להרגיע במהרה את השנאה והאיבה. בואו נפאר את שילוב הידיים ואת ההישגים האדירים שהשגנו למען האדם והסביבה, בכדי לחזור ולשקם את מרקם היחסים הרגיש בין יהודים וערבים החיים כאן יחד.

עם שוך ארועי הדמים, נחזור להתייצב כולנו יחד, בני כל הדתות והלאום החולקים את אותה הארץ, אל מול אותם איומים משותפים- נזקי האקלים, הבריאות והסביבה השייכת לכולנו.

מאמרים קשורים

כלי עבודה כבדים בעבודות בינוי בקרבת חוף הים

חוק התשתיות הלאומיות יפגע באינטרס הציבורי והסביבתי

מטרתה של הצעת חוק לקידום תשתיות לאומיות הינה התייעלות רגולטורית, אך היא למעשה מדרדרת את ישראל אחורה בכל הנוגע לשמירה על האינטרס הציבורי, על בריאות הציבור ועל הסביבה. אנו משתתפים בדיוני ועדות הכנסת בנוגע להצעת חוק זו, המקודמת כחלק מחוק ההסדרים, ומשמיעים את קולם של הציבור והסביבה

למאמר המלא