בלחץ ביהמ”ש: עפולה חזרה בה מההחלטה למנוע מתושבי חוץ כניסה לפארק העירוני

עיריית עפולה חזרה בה מהחלטתה לסגור את הפארק העירוני למי שאינו תושב העיר, בהתאם להמלצת בית המשפט המחוזי בנצרת. כבר ביום שלישי הקרוב יפתח הפארק לציבור הרחב.

בדיון בעתירת ארגון עדאלה נגד העירייה, אליה צורפנו כידיד בית המשפט, הבהיר כבוד השופט דני צרפתי כי סגירת שטח ציבורי וגביית תשלום בכניסה אליו אינה חוקית, בהתאם לתיקון לפקודת העיריות שיזם והוביל ארגון אדם טבע ודין בשנת 2007.

החוק מעגן את הזכות ליהנות מגנים ציבוריים כזכות יסודית ואלמנטרית, שעל כל רשות להעניק לכל אדם ללא תשלום וללא סלקציה בין תושבי העיר לבין המבקרים בה.

אנו מברכים על ההחלטה וממשיכים לפעול לטובת הגנה על זכותו של הציבור בישראל ליהנות משטחים פתוחים, לרבות חופי הים ופארקים עירוניים, אשר הינם משאב ציבורי השייך לכלל הציבור בישראל.

זו הזדמנות להודות לחברי הכנסת לשעבר דב חנין ואופיר פינס, שהיו שותפים פעילים בשינוי החקיקה.

עודכן: יולי 2019

צילום: מיזם ויקיאוויר בשיתוף עם אגודת התעופה הכללית בישראל.

החוק מעגן את הזכות ליהנות מגנים ציבוריים כזכות יסודית ואלמנטרית, שעל כל רשות להעניק לכל אדם ללא תשלום וללא סלקציה בין תושבי העיר לבין המבקרים בה.

מאמרים קשורים

חוק ההסדרים – חקיקה הרסנית לסביבה

גם השנה, אישור תקציב המדינה על ידי הכנסת יהיה כפוף לקידום חקיקת חוק ההסדרים. חקיקת ההסדרים הממשלתית המקודמת השנה כוללת שורת צעדים הרסניים ותקדימיים, אשר יפגעו אנושות בהגנה החוקתית שחלה על הסביבה ובריאות הציבור.

למאמר המלא

ההשלכות הקטלניות של הרפורמה המשפטית על איכות הסביבה

המציאות הדמוקרטית כפי שאנו מכירים אותה כיום, המספקת הגנה על זכויות אדם סביבתיות, תשתנה ללא היכר אם ההפיכה המשטרית תעבור. גם הזכות הבסיסית לסביבה ראויה לכל אדם תירמס יחד עם זכויות האדם האחרות.

אסור לתת יד להפיכה המשטרית! יחד נשמור על הדמוקרטיה