בלחץ ביהמ”ש: עפולה חזרה בה מההחלטה למנוע מתושבי חוץ כניסה לפארק העירוני

עיריית עפולה חזרה בה מהחלטתה לסגור את הפארק העירוני למי שאינו תושב העיר, בהתאם להמלצת בית המשפט המחוזי בנצרת. כבר ביום שלישי הקרוב יפתח הפארק לציבור הרחב.

בדיון בעתירת ארגון עדאלה נגד העירייה, אליה צורפנו כידיד בית המשפט, הבהיר כבוד השופט דני צרפתי כי סגירת שטח ציבורי וגביית תשלום בכניסה אליו אינה חוקית, בהתאם לתיקון לפקודת העיריות שיזם והוביל ארגון אדם טבע ודין בשנת 2007.

החוק מעגן את הזכות ליהנות מגנים ציבוריים כזכות יסודית ואלמנטרית, שעל כל רשות להעניק לכל אדם ללא תשלום וללא סלקציה בין תושבי העיר לבין המבקרים בה.

אנו מברכים על ההחלטה וממשיכים לפעול לטובת הגנה על זכותו של הציבור בישראל ליהנות משטחים פתוחים, לרבות חופי הים ופארקים עירוניים, אשר הינם משאב ציבורי השייך לכלל הציבור בישראל.

זו הזדמנות להודות לחברי הכנסת לשעבר דב חנין ואופיר פינס, שהיו שותפים פעילים בשינוי החקיקה.

עודכן: יולי 2019

צילום: מיזם ויקיאוויר בשיתוף עם אגודת התעופה הכללית בישראל.

החוק מעגן את הזכות ליהנות מגנים ציבוריים כזכות יסודית ואלמנטרית, שעל כל רשות להעניק לכל אדם ללא תשלום וללא סלקציה בין תושבי העיר לבין המבקרים בה.

מאמרים קשורים

פרויקט ראשון מסוגו להעלאת חוסן המים העירוני

אדם טבע ודין לוקח חלק בפרוייקט השבת מי הנגר של עיריית רמת גן. הארגון מקדם ביחד עם העירייה גיבוש מדיניות מתמרצת לניהול מי הנגר ומניעת הצפות, כחלק מההיערכות העירונית למשבר האקלים. איגום מי גשמים והשבתם למאגר מי התהום יכול לסייע להפחית את תלות משק המים בהתפלה, ולתרום לחוסן המים והאקלים של ישראל.

למאמר המלא

התנגדות לבניית מלונות בחוף לידו באשדוד

למרות התחזיות הצופות את עליית פני הים, למרות שטח החוף המצומצם המוקצה לציבור בחופי ישראל, למרות חוק החופים שאמור להגן על החופים שלנו מפני פיתוח חסר אחריות – עיריית אשדוד מקדמת בנייה של שני מלונות במרחק של כ-60 מטרים מקו המים בחוף לידו. אדם טבע ודין הגיש התנגדות לתוכנית להגדלת המלונות.

למאמר המלא