חשיפת דו”ח מקינזי החלקי בעקבות בקשת חופש המידע

באוגוסט 2019 הגשנו בקשה לפי חוק חופש המידע לממונה על חופש המידע במשרד ראש הממשלה, בדרישה לקבל את דוח מקינזי, שבדק את עתיד התעשייה המזהמת במפרץ חיפה – ואת עתיד מתחם בז”ן.

כעת הועבר לידינו הדוח, כשחלקם ניכרים ומרכזיים שלו מושחרים. לטענת משרד ראש הממשלה, מדובר ב”מידע סודי בטחוני של מדינת ישראל, מידע מסחרי ועסקי הנוגע לצדדים שלישיים שהתנגדו למסירתו, וכן מידע שאי גילויו היה תנאי למסירתו”. בעקבות ההשחרה של חלקי הדוח, קשה לדעת מה קבע הדוח ועל אילו נתונים הסתמכו הקביעות.

המסקנה הברורה היחידה היא כי העתקת המפעלים איננה כדאית מבחינה כלכלית. אנו ממשיכים לפעול להשגת מירב המידע האפשרי בנושא עבור הציבור.

מאמרים קשורים

חוק ההסדרים – חקיקה הרסנית לסביבה

גם השנה, אישור תקציב המדינה על ידי הכנסת יהיה כפוף לקידום חקיקת חוק ההסדרים. חקיקת ההסדרים הממשלתית המקודמת השנה כוללת שורת צעדים הרסניים ותקדימיים, אשר יפגעו אנושות בהגנה החוקתית שחלה על הסביבה ובריאות הציבור.

למאמר המלא

ניצחון במאבק לפינוי התחנה המרכזית

בעקבות עתירת אדם טבע ודין לבג"ץ, הודיעה תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, כי היא מכריזה על אזור התחנה המרכזית בתל אביב כאזור נפגע זיהום אויר זאת על פי חוק אויר נקי. עקב כך תאלץ עיריית תל אביב להציג בתוך חצי שנה תכנית פעולה מסודרת.

למאמר המלא