לראשונה: פורסמו הנחיות למניעת הדברה ליד תלמידים

דרשנו, התעקשנו – והנה זה קורה: פורסמו הנחיות חדשות למניעת הדברה ליד תלמידים.

בשנים האחרונות הגיעו אלינו פניות רבות שעסקו בחשיפה של ילדים לחומרי הדברה בזמן שהיו בגני הילדים או בבתי הספר. עד היום, לא היו הנחיות או מגבלות ייחודיות לשימוש בחומרי הדברה ליד ילדים, אשר כידוע רגישים יותר ממבוגרים להשפעות הבריאותיות של חומרי ההדברה.  

ההנחיות החדשות גובשו על ידי משרדי הבריאות, החקלאות, החינוך והמשרד להגנת הסביבה. הן פורסמו לאחר שבחודש שעבר, ראש תחום כימיקלים באדם טבע ודין, שרית כספי אורון, הציגה בפני הוועדה לזכויות הילד בכנסת את הסכנות הטמונות בהדברה בשטחים עירוניים בכלל ובסמוך למוסדות חינוך בפרט.

מדובר בבשורה של ממש, אבל המאבק לשמירה על בריאות הילדים מפני סכנות חומרי ההדברה עדיין לא הסתיים. אנחנו ממשיכים לפעול כדי לשמור על בריאות הציבור מפני הסכנות הטמונות בחומרי ההדברה מהשדה, דרך גינות ציבוריות ומוסדות חינוך ועד הפירות והירקות שאנחנו אוכלים.

עודכן: אוגוסט 2017

מדובר בבשורה של ממש, אבל המאבק לשמירה על בריאות הילדים מפני סכנות חומרי ההדברה עדיין לא הסתיים.

מאמרים קשורים

סיכום פעילות לשנת 2022

השנה הובלנו להישגים אדירים שיש בהם כדי לשנות את פני הסביבה ובריאות הציבור בישראל בטווח הקצר והארוך. אנחנו ארגון הגאה בפועלו למען זכויות אדם סביבתיות, ופועל באופן נחרץ ויומיומי למען קבוצות אוכלוסייה מוחלשות מקרב הציבור הישראלי, אלו הנפגעות יותר מאחרות ממפגעי סביבה ומשבר האקלים.

למאמר המלא

הישג במאבק על חוף אמנון

הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הולחו"ף) דחתה את הדיון בנוגע לקידום הבנייה של אתר הנופש לעשירים בלבד לתאריך לא ידוע. התוכנית הייתה להקים כפר נופש יוקרתי על חשבון שטחים פתוחים ועל חשבון מאות עצים שחלקם נמצאים באזור יער מוגן. שלחנו מכתבים דחופים לוועדות התכנון ולפקיד היערות בדרישה לשנות ולצמצם את התוכנית תוך מזעור הפגיעה בציבור ובסביבה

למאמר המלא

ניצחון במאבק לפינוי התחנה המרכזית

בעקבות עתירת אדם טבע ודין לבג"ץ, הודיעה תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, כי היא מכריזה על אזור התחנה המרכזית בתל אביב כאזור נפגע זיהום אויר זאת על פי חוק אויר נקי. עקב כך תאלץ עיריית תל אביב להציג בתוך חצי שנה תכנית פעולה מסודרת.

למאמר המלא