לוגו אדם טבע ודין
חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

פיצויי קצא"א על אסון הנפט בשמורת עברונה

האסון האקולוגי הגדול בישראל

5 שנים אחרי אסון הנפט בשמורת עברונה, קצא"א (חברת הנפט קו צינור אילת אשקלון) תפצה את הציבור ב-100 מיליון שקל, בעקבות תביעה שהיינו שותפים לה, על הנזק שגרמה לשמורה.

בשנת 2014, 5 מיליון ליטר נפט זרמו אל שמורת עברונה, לאחר שנבקע צינור נפט בקו אשקלון–אילת צמוד לכביש 90 וממערב לו בצומת הפונה לבאר אורה. הפריצה התרחשה במסגרת עבודות שהתקיימו בשדה התעופה החדש רמון, שחייבו טיפול בצינור. חוקרים שעוקבים אחר התאוששות המערכת האקולוגית בשמורה מצביעים על כך שיותר מ-50 שנה יעברו עד לשיקום השמורה, אם בכלל. זה האסון האקולוגי הגדול בישראל עד כה.

כבוד לחברים שלנו – עו״ד אסף פינק וחגי קלעי, חיה ארז, פרופ' אלון טל ואיריס האן, מנכ״לית החברה להגנת הטבע, על ההישג המשפטי המדהים בהגנה על זכויות הציבור.

חברת קצא"א פעלה במשך עשרות שנים במחשכים, מאחורי דלתיים סגורות, תוך פגיעה חוזרת ונשנית בסביבה. הליכים משפטיים שלנו, כולל בג"צ ותיקון תקנות בנושא, הובילו לביטול החיסיון שאיפשר לקצא"א שלא למסור מידע הנוגע לאיכות הסביבה ולהליכי תכנון. אנחנו מברכים על ההסכם שמאלץ את קצצ"א לשלם על הנזק

תמונה: נועם וייס, החברה להגנת הטבע

Print Friendly, PDF & Email
חברת קצא"א פעלה במשך עשרות שנים במחשכים, מאחורי דלתיים סגורות, תוך פגיעה חוזרת ונשנית בסביבה.

מאמרים קשורים

לא לביטול עילת הסבירות

התיקון לחוק יסוד: השפיטה אשר עבר במליאת הכנסת וביטל את עילת הסבירות אילץ אותנו להשמיע את קולנו בסוגיה שהיא לכאורה פוליטית, אך למעשה היא מהותית לעצם קיומנו כארגון סביבה המייצג את האינטרס הציבורי. בדיון שהתקיים השבוע בבג"ץ הצגנו את עמדנו כידיד בית המשפט.

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא

חשוב, נכון?!

ישראל ממשיכה להתנהל בהפקרות אקלימית וסביבתית, ואנחנו פועלים כל העת לעיצוב המדיניות והחקיקה הסביבתית בישראל.

רק בעזרת תמיכתך נצליח לשנות את המציאות ולקדם היערכות אמיתית לנזקי משבר האקלים.

דילוג לתוכן