לוגו אדם טבע ודין
חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

שופטי בג"צ תמכו בטענותינו בעתירת דמי המים

בעקבות עתירה שהגשנו, שופטי בג"צ דורשים מהמדינה הסברים מדוע אינה גובה עשרות מיליוני שקלים ממפעלי ים המלח עבור המים שהיא עושה בהם שימוש

בהמשך לעתירה שהגשנו במטרה לחייב את חברת מפעלי ים המלח לשלם על השימוש שהיא עושה במי ים המלח, שופטי בית המשפט צידדו בטענותינו בדיון שהתקיים בשבוע שעבר. כזכור, העתירה שלנו נועדה להביא לכך שהחברה תשלם דמי מים על פי חוק המים, כמו כל צרכן מים בישראל.

כבר ב-2019 עתרנו במטרה לחייב את רשויות המדינה לגבות דמי מים כנדרש מהחברה, ובית הדין למים בחיפה קיבל את טענתנו. בהמשך, רשות המים ומקורות, סברו גם הן כי על החברה לשלם דמי מים, אולם באופן אבסורדי חוות דעת של משרד המשפטים פטרה את מפעלי ים המלח מתשלום. אנחנו התנגדנו בתוקף להחלטת המדינה ולאי גביית עשרות המליונים מהחברה ולכן עתרנו לבג"צ.

וכך, שופטי בג"צ נעתרו לבקשתנו לצו ביניים, הדורש מהמדינה הסברים מדוע אינה גובה עשרות מיליוני שקלים ממפעלי ים המלח עבור המים שהיא עושה בהם שימוש. בג"צ דורש מהמדינה דין וחשבון מפורט כיצד הדבר יתכן ולמעשה רואה בעתירה זו סוגיה ציבורית, סביבתית ומשפטית מהמעלה הראשונה.

עורכות הדין מטעם אדם טבע ודין, עו"ד בר רוזוב ועו"ד מירב עבאדי, מייצגות את הארגון בעתירה שהגשנו
עורכות הדין מטעם אדם טבע ודין, עו"ד בר רוזוב ועו"ד מירב עבאדי, מייצגות את הארגון בעתירה שהגשנו

Print Friendly, PDF & Email
כבר ב-2019 עתרנו במטרה לחייב את רשויות המדינה לגבות דמי מים כנדרש מהחברה, ובית הדין למים בחיפה קיבל את טענתנו

מאמרים קשורים

צדק תחבורתי

דוח צדק תחבורתי שלנו נכתב בשיתוף עם ארגון אזרחים למען הסביבה ומטרתו לקדם שוויון בנגישות בתחבורה בישראל – כך שהתועלות והמחירים הנובעים מהתחבורה בארץ יפוזרו באופן שווה בין אזורים גיאוגרפיים וקבוצות חברתיות.

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא

חשוב, נכון?!

ישראל ממשיכה להתנהל בהפקרות אקלימית וסביבתית, ואנחנו פועלים כל העת לעיצוב המדיניות והחקיקה הסביבתית בישראל.

רק בעזרת תמיכתך נצליח לשנות את המציאות ולקדם היערכות אמיתית לנזקי משבר האקלים.

דילוג לתוכן