לוגו אדם טבע ודין
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האוצר ישיב לקרן לשיקום מחצבות 300 מיליון ש”ח

עתרנו לבג"ץ נגד הסטת כספים שיועדו לטובת שיקום מחצבות שסיימו את פעילותן לתקציב המדינה. שופטי בית המשפט קיבלו את טענותינו.

בעתירה שהגשנו בשנת 2003 ביחד עם איגוד יצרני חומרי מחצבה בישראל נגד שר האוצר, שר התשתיות הלאומיות, שר הפנים, השר לאיכות הסביבה ואחרים, פסק בית המשפט כי על המדינה להחזיר כ-300 מיליון ש”ח לניהול הקרן לשיקום מחצבות.

מאז הקמת הקרן הכספים מועברים מבעלי מחצבות ונוהלו, לפי התקנות, על ידי הקרן לשיקום מחצבות אך ורק לטובת שיקום מחצבות שסיימו את פעילותן. זאת עד שנת 2003, אז הוחלט להעביר את הכסף לתקציב המדינה. כעת יחזור הכסף לניהול הקרן, בהתאם לחוק ובאופן שימנע שימוש לא ראוי בו.

אנחנו טענו בעתירה כי קיים ניגוד אינטרסים אינהרנטי בין המטרות התקציביות של משרד האוצר לבין מטרת הנאמנות שהיא, כאמור, שיקום המחצבות.

Print Friendly, PDF & Email
קיים ניגוד אינטרסים אינהרנטי בין המטרות התקציביות של משרד האוצר לבין מטרת הנאמנות של הקרן

מאמרים קשורים

הסכם פשרה ראשון מסוגו בעניין זיהום הקרקע בתל השומר

בית המשפט המחוזי בת"א אישר הסכם פשרה ראשון מסוגו בין אדם טבע ודין למדינה בעתירה שאנו מנהלים בעניין תוכניות הבניה בתל השומר. על פי ההסכם שהשגנו, המדינה מתחייבת לנקוט בשורה של צעדים תקדימיים כדי להבטיח שלא תהיה פגיעה בציבור הרחב בשל זיהום הקרקע והמים במקום. 

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא

אוויר נקי יותר באופק

לאחר דחיות חוזרות ונשנות, נקבע תאריך להפסקת פעילות היחידות הפחמיות המזהמות בתחנת הכוח אורות רבין – טיעונים שהצגנו בשימוע הציבורי שנערך לקראת חידוש היתר הפליטה תרמו לקבלת ההחלטה הצודקת

Print Friendly, PDF & Email
למאמר המלא

חשוב, נכון?!

ישראל ממשיכה להתנהל בהפקרות אקלימית וסביבתית, ואנחנו פועלים כל העת לעיצוב המדיניות והחקיקה הסביבתית בישראל.

רק בעזרת תמיכתך נצליח לשנות את המציאות ולקדם היערכות אמיתית לנזקים.

דילוג לתוכן