יו”ר ועדת הפנים: להקפיא את המשך הבנייה באכזיב

יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח”כ דוד אמסלם, הורה למנהל התכנון ולעיריית נהריה להקפיא את המשך קידום הבנייה באזור חוף אכזיב, ולהכין תכנית חלופית במקומה. יו”ר הוועדה דרש זאת בדיון שנערך בנושא (27.2.2017), כחצי שנה לאחר שהוא קרא לצדדים השונים להגיע להסכמה, אך הדיונים לא צלחו. יו”ר הוועדה הורה בנוסף לבחון אפשרות לנייד את זכויות הבנייה לאזורים אחרים במחוז צפון.

במהלך הדיון, בו לקחנו חלק, היה ברור שכל הגורמים רואים בה תכנית גרועה, שלא הייתה זוכה להיות מאושרת בימים אלה. כל חברי הכנסת שהשתתפו בדיון, מהנדס עיריית נהריה, נציג מוסדות התכנון, נציגת המשרד להגנת הסביבה, נציג רשות הטבע והגנים, וכמובן גם אנחנו.

עו”ד אלי בן ארי, היועץ המשפטי שלנו מתח במהלך הדיון ביקורת מקומה של הוועדה המחוזית בפרשה, שלא נוקטת עמדה ברורה:

“הוועדה המחוזית זה לא או”ם, היא צריכה לתת פתרונות. כמו בחוף פלמחים, גם במקרה זה הוועדה המחוזית צריכה להורות על הכנת תכנית שתשמור על ערכי הטבע הייחודיים בחוף אכזיב, כדי לשמור עליו עבורנו ועבור הדורות הבאים”.

אנחנו ממשיכים לפעול נגד התכנית הנוראה הזאת, ומקווים שלמרות שכבר החלה הבנייה בחלקים המזרחיים שלה – החלקים המערביים יורחקו מקו החוף ויישמרו האינטרסים שלנו, הציבור.

עודכן: פברואר 2017

ברור שכל הגורמים רואים בה תכנית גרועה, שלא הייתה זוכה להיות מאושרת בימים אלה.

מאמרים קשורים

חוק ההסדרים – חקיקה הרסנית לסביבה

גם השנה, אישור תקציב המדינה על ידי הכנסת יהיה כפוף לקידום חקיקת חוק ההסדרים. חקיקת ההסדרים הממשלתית המקודמת השנה כוללת שורת צעדים הרסניים ותקדימיים, אשר יפגעו אנושות בהגנה החוקתית שחלה על הסביבה ובריאות הציבור.

למאמר המלא

כיכר אתרים – האם הכיכר תישאר פתוחה לציבור או שתעבור לידיים פרטיות?

הגשנו התנגדות לתכנית מתאר מקומית שעתידה להפוך את שטח כיכר אתרים בתל אביב משטח ציבורי לפרטי, אשר יכלול שני מגדלים רבי קומות שייעודם תיירות ומגורים. הפיכתה של הכיכר לשטח פרטי היא ניסיון להפריט את המרחב הציבורי ואת החופים, והוא ייפגע בשימוש של הציבור בכיכר.

למאמר המלא

ההשלכות הקטלניות של הרפורמה המשפטית על איכות הסביבה

המציאות הדמוקרטית כפי שאנו מכירים אותה כיום, המספקת הגנה על זכויות אדם סביבתיות, תשתנה ללא היכר אם ההפיכה המשטרית תעבור. גם הזכות הבסיסית לסביבה ראויה לכל אדם תירמס יחד עם זכויות האדם האחרות.

אסור לתת יד להפיכה המשטרית! יחד נשמור על הדמוקרטיה