לוגו אדם טבע ודין

יו”ר ועדת הפנים: להקפיא את המשך הבנייה באכזיב

יו”ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח”כ דוד אמסלם, הורה למנהל התכנון ולעיריית נהריה להקפיא את המשך קידום הבנייה באזור חוף אכזיב, ולהכין תכנית חלופית במקומה. יו”ר הוועדה דרש זאת בדיון שנערך בנושא (27.2.2017), כחצי שנה לאחר שהוא קרא לצדדים השונים להגיע להסכמה, אך הדיונים לא צלחו. יו”ר הוועדה הורה בנוסף לבחון אפשרות לנייד את זכויות הבנייה לאזורים אחרים במחוז צפון.

במהלך הדיון, בו לקחנו חלק, היה ברור שכל הגורמים רואים בה תכנית גרועה, שלא הייתה זוכה להיות מאושרת בימים אלה. כל חברי הכנסת שהשתתפו בדיון, מהנדס עיריית נהריה, נציג מוסדות התכנון, נציגת המשרד להגנת הסביבה, נציג רשות הטבע והגנים, וכמובן גם אנחנו.

עו”ד אלי בן ארי, היועץ המשפטי שלנו מתח במהלך הדיון ביקורת מקומה של הוועדה המחוזית בפרשה, שלא נוקטת עמדה ברורה:

“הוועדה המחוזית זה לא או”ם, היא צריכה לתת פתרונות. כמו בחוף פלמחים, גם במקרה זה הוועדה המחוזית צריכה להורות על הכנת תכנית שתשמור על ערכי הטבע הייחודיים בחוף אכזיב, כדי לשמור עליו עבורנו ועבור הדורות הבאים”.

אנחנו ממשיכים לפעול נגד התכנית הנוראה הזאת, ומקווים שלמרות שכבר החלה הבנייה בחלקים המזרחיים שלה – החלקים המערביים יורחקו מקו החוף ויישמרו האינטרסים שלנו, הציבור.

עודכן: פברואר 2017

ברור שכל הגורמים רואים בה תכנית גרועה, שלא הייתה זוכה להיות מאושרת בימים אלה.

מאמרים קשורים

דרישה להפסקה מיידית של הפגיעה בעצים מוגנים וערכי טבע בתע"ש רמת השרון

פנינו באופן דחוף אל מנהל רמ"י ואל מנכ"ל חברת אלביט בדרישה לעצירת עבודות בלתי-חוקיות לחישוף השטח וחיסול העצים והצמחייה במתחם תע"ש רמת השרון. העבודות מובילות לפגיעה אנושה במערכת אקולוגית נדירה, בעצים מוגנים ובערכי טבע

למאמר המלא